Bali Muharremaj vizitoi fshatin Kosterrc dhe Nishor

  • 14.01.2019
Bali Muharremaj vizitoi fshatin Kosterrc dhe Nishor

Gjatë javës së kaluar ishte moti i ftohët, ku temperaturat arritën deri në -16 gradë celsius, dhe bora ishte aktive qdo herë, por Komuna e Suharekës nuk u ndal duke i pastruar rrugët e fshatrave dhe qytetit, ku edhe vetë kryetari, Bali Muharremaj doli në teren dhe e shikoi gjendjen e shumë fshatrave, ku në ndihmë për pastrimin e borës i dolën edhe shumë kompani të vullnetit të mirë si: Kompania ‘I.Seferi’, ‘Thesari’, ‘Veha’, ‘H.Seferi’, etj.

Gjatë ditës së sotme, në mëngjes ishte mot i vranët dhe ka pasur reshje të borës, si dhe Bali Muharremaj doli ti vizitoi fshatrat, për shkak që ta mbikqyrë pastrimin e rrugëve, ku bashkë me të ishte edhe Drejtori i Shërbimeve Pubilke, z.Enver Shabani.


Deri më tani, Kryetari Muharremaj vizitoi dy fshatra, që ta mbikqyrë pastrimin e rrugëve, fshatin Kosterrc dhe fshatin Nishor.

Kryetari i Komunës së Suharekës tha se do të jemi të fokusuar që të jemi prezent në secilën pjesë të teritorit të Komunës së Suharekës, për t’iu shërbyer qytetarëve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë