Babë e bir rrahin mikun në Suharekë – Viktima dërgohet në spital, të dyshuarit ende të lirë

  • 27.12.2022
Babë e bir rrahin mikun në Suharekë – Viktima dërgohet në spital, të dyshuarit ende të lirë

Përleshjet mes miqve e familjarëve në vendin tonë nuk janë të rralla dhe në shumicën e rasteve përfshihen familjen e gruas dhe të dhëndrit.

Për motive të ndryshme, shumë prej tyre përfundojnë në Polici, ku kërkojnë ndihmë për zgjidhjen e telasheve.

Kështu ka ndodhur edhe mbrëmë në Suharekë, ku një person së bashku me djalin e tij e kanë rrahur mikun/dajën, derisa ishin në një restorant, duke e sulmuar fizikisht me shishe.


Si pasojë viktima ka pësuar lëndime trupore me ç’rast ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Sinjali mëson se rasti ka ndodhur pas orës 23:00 dhe s’dihet akoma se cili ka qenë motivi i konfliktit mes tyre që eskaloi në dhunë fizike dhe u desh intervenimi i Policisë.

Sipas informacioneve që ka Sinjali, dy të dyshuarit kanë ikur nga vendi i ngjarjes, teksa viktima u dërgua në spital.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore, por ende nuk kanë arritur t’i kapin dy personat e dyshuar, të cilët janë futur në sherr me familjarin e tyre.

Për rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit, me urdhër të së cilit kanë nisur hetimet për veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë