5-shja më e votuar e AAK-së në Suharekë

Bali Muharremaj i AAK-së ka fituar zgjedhjet lokale në Suharekë pa balotazh me rezultat prej 52.28%.

5-shja më e votuar e AAK-së në Suharekë

Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kryetar komune si dhe për kandidatët për asamble komunale, për të cilat numërimi i tyre kishte nisur që nga mbyllja e qendrave të votimit mbrëmë në ora 19:00.

AAK ka dal parti e parë fituese ku për nga numri i votave për asamble komunale ka marr 39.63%.


SuharekaOnline ka siguruar numrin e votave për të gjithë kandidatët për asamble komunale, ku vazhdimisht do të bëjë publikimin e rezultateve.

Këta janë pesë kandidatët për asamble komunale nga radhët e AAK-së më të votuar në këto zgjedhje lokale të mbajtura dje.

166812Sanije Kuqi Rexhepaj
25715Enver Shabani
35534Reshat Selimaj
454022Edon Sadikaj
54427Lirim Qatani

Në listë nuk janë përfshirë votat me kusht dhe ato të diasporës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës