211 raste aktive me coronavirus në Suharekë, mbi 7,800 në tërë Kosovën

  • 10.08.2022
211 raste aktive me coronavirus në Suharekë, mbi 7,800 në tërë Kosovën

Në Komunën e Suharekës janë 211 raste aktive me COVID-19, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 41 raste të reja pozitive në komunën tonë dhe janë shëruar 6 qytetarë.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit në tërë Kosovën janë regjistruar 952 raste pozitive, ndërsa janë regjistruar edhe dy raste të vdekjes nga COVID-19.


MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 512 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,180.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 79 doza të vaksinës anti-COVID, ndërkaq në total numri i vaksinave të administruara është 1,834,735.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani në Komunën e Suharekës janë regjistruar gjithsej 4,684 raste pozitive, ndërkaq kanë vdekur 107 persona dhe janë shëruar 4,366 qytetarë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë