Bizneset Vende Pune Ofertat

Moti për sot

Moti për sot

22.10.2023 Lajme

Për të dielën parashikohet që në orët e para të 24-orëshit e deri në mëngjes të ketë reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit. Dita do të vijojë me diell dhe vranësira.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila në momente të caktuara rreth mesnatës pritet të jetë jashtëzakonisht e fuqishme në lokalitete, me shpejtësi deri në 85 km/h, me ç’rast mund të ketë edhe dëme materiale!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 25°C.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot moti do të mbajë kryesisht i vranët.

“Në viset e larta parashihet të bie borë me intensitet të dobët, derisa në viset e ulëta parasihet shi i përzier me borë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri në 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius”, njofton IHMK.

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Mot i vranët sot, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët, mirëpo parashihet edhe rritje e lehtë e temperaturave maksimale.

“Mot kryesisht i vranët por me rritje të lehta të temperaturave maksimale. Mëngjesi parashihet të jetë me ngrica të dobëta, por në viset e larta mbi 800m, ngricat parashihen të jenë deri në mesditë”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Java nis me mot të vranët

Java nis me mot të vranët

Sot në Kosovë do të mbizotërojë mot i vranët por me intervale të shkurtra me diell.

“Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell”, thotë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Në mëngjes do të ketë ngrica të dobëta të cilat mund të vështirësojnë qarkullimin normal të pjesëmarrësve në komunikacion, prandaj këshillohet për kujdes të shtuar”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius”.

Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
Moler Andi Ndërtimtari Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë