Gastronomët sot protestojnë kundër masave anti-COVID

Pas rritjës së numrit të të infektuarve me COVID-19, Qeveria e Kosovës dje ka marrë vendim që vendi të mbyllët këtë fundjavë dhe ka karantinuar 7 komuna.

E me këto vendime të pakënaqur janë gastronomët, e si shkas i pakënaqësisë Shoqata e Gastronomëve sot ka vendosur që të protestojë.

SHGK-ja njofton se protesta fillon sot nga ora 12:00 ku do të zhvillohet si një aktivitet para lokaleve të tyre duke krijuar zhumë me tenxhere dhe lugë.

Njoftimi i plotë:

I ftojmë të gjithë gastronomët që nesër prej orës 12:00 – 13:00 të dalin para lokaleve të tyre dhe në shenjë proteste ndaj Qeverisë të protestojnë me Tenxhere e Lugë.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

T’ua bëjmë me dije se NUK MUJNA MO, JEMI SHTERRË.

Secili prej nesh është që të mbrohemi nga pandemia, veç nuk mund të durojmë më mospërfilljën nga Qeveria, sepse JEMI SHTERRË – sepse NUK PO NA NDIHMONI, NUK PO NA SHIHNI E NJEHNI PËR T’GJALLË!Vendimi i fundit tregon më së miri që Qeveria e ka harru EKONOMINË:- MSHEL GASTRONOMINË- MSHEL SUPERMARKETET- MSHEL EKONOMINË- HAPI KUFINJT LE T’DALIN EDHE ATO PAK PARE JASHTË KOSOVËS.

OJ QEVERI, JENA SHTERRË NUK MUJNA MO, MERRNI VESH!!!PROTESTA E RADHËS, TË HËNËN MË 9 NËNTOR!

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.