Ambasadori britanik uron Kurtin për zgjedhjen në krye të ekzekutivit

22.03.2021

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, i cili sonte mori besimin e 67 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të qeverisur me vendin është uruar nga Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott. Ky i fundit pret të bashkëpunojnë në çështjet me interes të përbashkët. ‘Urime Albin Kurti zgjedhja kryeministër”, shkroi Abott në Twitter. “Unë […]

Ambasadori britanik uron Kurtin për zgjedhjen në krye të ekzekutivit Foto: Ilustrim

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, i cili sonte mori besimin e 67 deputetëve të Kuvendit të Kosovës për të qeverisur me vendin është uruar nga Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott.

Ky i fundit pret të bashkëpunojnë në çështjet me interes të përbashkët.

‘Urime Albin Kurti zgjedhja kryeministër”, shkroi Abott në Twitter.

“Unë pres të punoj me ju dhe qeverinë tuaj për shumë prioritete të përbashkëta”.

Kurti për herë të dytë po qeverisë me vendin.