Të shtunën derbi në Suharekë, KB Ylli ndaj KB Trepça

Foto: KB Golden Eagle Ylli - Rexh Gashi

Dje klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli zhvilloi ndeshjen e xhiros së 20-të ndaj KB Lipjanit në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll.

KB Ylli shënoi një fitore të lehtë, kështu duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 79:100 (21:29, 12:21, 17:26, 29:24).

Skuadra nga Suhareka e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 21:29, derisa me lojë të mirë vazhdoi edhe në periudhën e dytë, 12:21, duke shkuar në pushim me rezultat 33:50. Mysafirët vazhduan të dominojnë edhe në periudhën e tretë, duke e fituar 17:26, derisa ajo e fundit përfundoi 29:24, megjithatë, Ylli triumfoi në fund me rezultat 79:100.

Ndërsa para pak çastesh klubi nga Suhareka, Golden Eagle Ylli ka njoftuar se të shtunën do ta zhvillojë ndeshjen ndaj Trepçës në kuadër të Superligës.

🎬🍿 Për eventin Ladies Night, Cineplexx dhuron udhëtim 4 ditor në Dubai, si dhe shumë shpërblime tjera në të gjitha sallat

Cineplexx organizon eventin Ladies Night, ku do të dhurojë shumë shpërblime në të gjitha sallat, ku shpërblimi kryesor do të jetë një udhëtim 4 ditor në Dubai.

Ndeshja pritet të zhvillohet të shtunën në ora 19:00 në palestrën sportive “13 Qershori”.