Mbyllet ndeshja me Prishtinën, Ballkani vazhdon të mbetet lider

Është mbyllur pa gola ndeshja mes Prishtinës dhe Ballkanit që u zhvillua në ‘Fadil Vokrri’. Ballkani vazhdon të jetë lider me 41 pikë, Prishtina ndanë vendin e tretë me Gjilanin me nga 38 pikë.

Kryendeshja e xhiros së 20 në PIKO Superligë u zhvillua në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, mes Prishtinës dhe Ballkanit.

Pë 90 minuta, dy skuadrat kishin rastet e veta, por ndeshje përfundoi me rezultatin që edhe nisi, 0-0.

Ishte disi një ndeshje e barabartë dhe me shumë ndërprerje, në prani të më shumë se shtatë mijë tifozëve që kishin shkuar në “Fadil Vokrri” për ta përcjellë këtë ndeshje.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Natyrisht, për Ballkanin, kjo ndeshje është si një fitore sepse pavarësisht barazimit, ata janë lider në IPKO Superligë me 41 pikë të grumbulluara, tri më shumë se Prishtina ndanë vendin e tretë me Gjilanin, me nga 38 pikë.

Në vendin e dytë gjendet Drita me 40 pikë.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.