Baftiu i FC Ballkanit top golashënuesi në Superligën e Kosovës

Ylli i FC Ballkanit, Blend Baftiu vazhdon t’i prijë listës së golashënuesve të elitës së futbollit kosovar.

Ai ka realizuar 10 gola deri më tani.

Pas tij vjen sulmuesi Arb Manaj i Trepçës ’89.

Ai shënoi dy-golësh dje ndaj Dukagjinit, duke arritur në kuotën e dhjetë golave.

Pozitat tre dhe katër i ndajnë Betim Haxhimusa dhe Gerard Progni me nga tetë gola.

Lista e plotë e golashënuesve: