Formacionet zyrtare: Ballkani synon pikët e plota ndaj Viktoria Plzenit

30.11.2023

Ballkani do të përballet sot (30 nëntor) me Viktoria Plzenin në kuadër të rrethit të pestë në Ligën e Konferencës. Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, pasi stadiumi i vetëm për ndeshje ndërkombëtare në Kosovë, “Fadil Vokrri”, i është nënshtruar procesit të rinovimit të detyruar nga […]

Formacionet zyrtare: Ballkani synon pikët e plota ndaj Viktoria Plzenit Foto: Ilustrim

Ballkani do të përballet sot (30 nëntor) me Viktoria Plzenin në kuadër të rrethit të pestë në Ligën e Konferencës.

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të luhet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, pasi stadiumi i vetëm për ndeshje ndërkombëtare në Kosovë, “Fadil Vokrri”, i është nënshtruar procesit të rinovimit të detyruar nga UEFA.

Ilir Daja e di se duhet të fitojnë me patjetër për të shpresuar në kalimin e fazës së eliminimit direkt.

Në anën tjetër, Plzeni tashmë e ka siguruar kalimin në rrethin tjetër dhe nuk do të ketë presionin e fitores me çdo kusht.

Formacionet zyrtare:

BallkaniKoliçi, A.Thaqi, Jashanica, Dellova, Halili, Zyba, Kuç, Trashi, Gripshi, Berisha, Karrica.

Viktoria Plzen: Baier, Paluska, Hranac, Dweh, Holik, Bucha, Kalvach, Sykora, Mosquera, Kliment, Vlkanova.