Xiaomi 12T dhe Xiaomi 12T Pro mund të lansohen javën e ardhshme

  • 16.09.2022
Xiaomi 12T dhe Xiaomi 12T Pro mund të lansohen javën e ardhshme

Xiaomi 12T dhe 12T Pro kanë qenë në titujt kryesorë për shumë kohë tani. Tifozët e Xiaomi janë duke pritur me durim që kompania të bëjë një njoftim zyrtar në lidhje me celularin.

Por përpara kësaj, këshilltari Abhishek Yadav ka zbuluar se Xiaomi 12T dhe 12T Pro mund të lansohen globalisht javën e ardhshme së bashku me Redmi Pad dhe Redmi Buds 4 Pro.


Xiaomi 12T dhe Xiaomi 12T Pro

Sipas një raporti të fundit, Xiaomi 12T do të vijë në variante 8 GB RAM + 128 GB memorie dhe 8 GB RAM + 256 GB memorie. Ndërsa modeli Pro thuhet se do të debutojë në opsionet e ruajtjes 8 GB RAM + 256 GB dhe 12 GB RAM + 256 GB. Celularët mund të vijnë në tre ngjyra: blu e pastër, e zezë kozmike dhe argjend hënore.

Xiaomi 12T Pro pritet të lansohet me SoC-në më të fundit të Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 dhe të ketë një ekran AMOLED 6,67 inç që ofron një rezolucion 1,220 x 2,712 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Pritet gjithashtu të shfaqë një sensor primar Samsung HP1 200 megapiksel që është çiftuar me një lente me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel dhe një njësi makro 2 megapikselë.

Xiaomi 12T i nivelit të ulët pritet të vijë me një ekran OLED 6.7 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje HDR10+. Mund të mundësohet nga një MediaTek Dimensity 8100 SoC. Thuhet gjithashtu se ka një konfigurim të trefishtë të kamerës së pasme të titulluar nga një sensor primar 108 megapikselë.

Redmi Pad dhe Redmi Buds 4 Pro

Redmi Pad pritet të jetë një tablet i rangut të mesëm nga Redmi. Një imazh i zbuluar së fundmi zbuloi se pajisja do të ketë një shpinë të sheshtë me një kamerë 8 megapikselë pa blic. Thashethemet sugjerojnë se do të vijë me një ekran 11 inç 2K dhe do të mundësohet nga një çip i ri MediaTek MT8781 dhe një bateri 7,800 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 22.5 W.

Redmi Buds Pro debutoi në Kinë në maj. Ato vijnë me një drejtues dinamik 10 mm dhe ofrojnë 35dB anulim të zhurmës me rregullim inteligjent AI. Ai përmban gjithashtu cilësi të zërit HiFi dhe tingull stereo virtual. Redmi Buds 4 Pro përmban modalitetin e vonesës së ulët 59 ms dhe vjen me mbështetje për lidhjen Bluetooth 5.2.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë