Presidentja Osmani mirëpret në takim Gjon Muharremajn: Vazhdo të na bësh krenar

  • 26.08.2021
Presidentja Osmani mirëpret në takim Gjon Muharremajn: Vazhdo të na bësh krenar

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka mirëpritur në zyrën e saj artistin e njohur, Gjon Muharremaj.

Gjon Muharremaj i cili në emrin artistik njihet si Gjon’s Tears, i ka bërë krenar shqiptarët këtë vit pasi që ka arritur të renditet i treti në Eurovision, i cili ka përfaqësuar Zvicrën.

Muharremaj e përfaqësoi Zvicrën me këngën “Tout I’Univers”.


Artistit me prejardhje nga Suhareka, presidentja Osmani i ka dhuruar mirënjohje dhe se nuk i ka kursyer disa fjalë miradie për të, përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”.

Osmani në rrjete social ka shpërndarë fotografi nta takimi, ku në disa rreshta e vlerësoi lart figurën e Gjon Muharremajt si artist.

“Një bisedë frymëzuese me Gjon Muharremin, që tashmë e tërë bota e njeh si Gjon’s Tears – zëri i mrekullueshëm që qëndron pas këngës Tout l’Univers që bëri bujë në edicionin e sivjetëm të Eurosong.

Tek ai pash një pasion, përkushtim, e atdhedashuri të pastër e për t’u admiruar. Jam e sigurt që këto atribute do të të udhëheqin drejt majave të reja. Paç gjithnjë suksese, Gjon. Vazhdo të na bësh krenar”, ka shkruar presidentja Osmani.

Gjoni përndryshe është mirëpritur në takime të tilla edhe nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe Kryetari i Suharekës, njëherësh kushëriri i tij, Bali Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë