Zyrtare, Wijnaldum transferohet te Paris Saint-Germain

Zyrtare, Wijnaldum transferohet te Paris Saint-Germain
Çlirim Gashi

10.06.2021 / Sport

Klubi futbollistik francez, Paris Saint-Germain ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje afatgjate me mesfushorin holandez, Georginio Wijnaldum.

Gini Wijnaldum vjen nga Liverpooli si lojtar i lirë.

Wijnaldum ka mbetur pa kontratë te Liverpooli dhe nuk ka arritur marrëveshje rinovimi me drejtuesit e Reds, duke bërë shumë klube të interesohen për të.

Wijnaldum do t’i bashkohet PSG-së falas, sapo t’i mbarojë marrëveshja me Liverpoolin në fund të këtij muaji.

Klubi francez arriti ta mposhtë klubin katalunas, Barcelonën sa i përket garës për holandezin.

Tashmë, PSG me anë të faqeve zyrtare ka njoftuar arritjen e marrëveshjes dhe ka konfirmuar holandezin si lojtarin e tyre më të ri.

Në Paris, Wijnaldum do të paguhet rreth 10 milionë euro në vit.

RAPORTO