Zyrtare: Chelsea shkarkon trajnerin Thomas Tuchel

07.09.2022

Klubi i Futbollit Chelsea ndahet nga Thomas Tuchel. Klubi i futbollit Chelsea ka ndarë sot rrugët me trajnerin Thomas Tuchel. Në emër të të gjithëve në Chelsea FC, klubi dëshiron të shprehë mirënjohjen e tij për Thomas dhe stafin e tij për të gjitha përpjekjet e tyre gjatë kohës së tyre me klubin. Nga Chelsea […]

Zyrtare: Chelsea shkarkon trajnerin Thomas Tuchel Foto: Ilustrim

Klubi i Futbollit Chelsea ndahet nga Thomas Tuchel.

Klubi i futbollit Chelsea ka ndarë sot rrugët me trajnerin Thomas Tuchel.

Në emër të të gjithëve në Chelsea FC, klubi dëshiron të shprehë mirënjohjen e tij për Thomas dhe stafin e tij për të gjitha përpjekjet e tyre gjatë kohës së tyre me klubin.

Nga Chelsea kanë theksuar se trajneri Thomas me të drejtë do të ketë një vend në historinë e Chelseat pasi fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën dhe Kupën e Botës për klube në kohën e tij këtu.

Ndërsa grupi i ri i pronësisë mbush 100 ditë që nga marrja në dorëzim e klubit, dhe ndërsa vazhdon punën e tij të vështirë për ta çuar klubin përpara, pronarët e rinj besojnë se është koha e duhur për të bërë këtë tranzicion.

Stafi stërvitor i Chelseat do të marrë përgjegjësinë për skuadrën për stërvitje dhe përgatitjen e ndeshjeve tona të ardhshme ndërsa klubi lëviz me shpejtësi për të emëruar një trajner të ri.

Nga klubi londinez kanë shtuar se nuk do të ketë komente të mëtejshme derisa të bëhet një emërim i ri i trajnerit.