Zyrtare: Beciragic, Zeqiri e Elshani – vazhdojnë me kampionin Golden Eagle Ylli

Trajneri Adis Beciragic si dhe ndihmësit e tij Endrit Elshani dhe Petrit Zeqiri tashmë kanë vendosur që të vazhdojnë edhe për një edicion të jenë pjesë e klubit kampion të Superligës së Kosovës, Golden Eagle Ylli.

Zyrtare: Beciragic, Zeqiri e Elshani – vazhdojnë me kampionin Golden Eagle Ylli

Para disa momentesh, klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli ka bërë edhe zyrtarizimin për treshen e timonierëve të klubit, Beciragic mori drejtimin edhe të reprezantacionit të Bonje e Hercegovinës, por ai është konfirmuar se do të vazhdojë edhe me klubin suharekas.

Golden Eagle Ylli trofetë e fituara deri tani, i ka fituar nën drejtim të trajnerit boshnjak, Becigaric, ku edhe në njoftim klubi e ka quajtur atë “El Profesor”.


Klubi suharekas në dy vitet e fundit pati një suksese të jashtëzakonshme, ku arriti që të fitojë dy herë titullin e kampionit të Kosovë, po ashtu ka fituar edhe edicionin e parë të Ligës Unike si dhe Superkupën.

Postimet e bëra para pak minutash në faqen zyrtare të Yllit, ka lënë të nënkuptohet se ky klub do të jetë pjesë e Ligës Unike edhe këtë edicion 2022/23, kjo pasi që ka vënë edhe llogon e Ligës Unike, FBK-së si dhe asaj të Basketball Champions League, e që në këtë të fundit do të marrë pjesë për herë të parë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë