Ylli – Trepça, derbi i fundjavës në basketboll

  • 24.03.2023
Ylli – Trepça, derbi i fundjavës në basketboll

Xhiroja e parafundit e sezonit në Superligën e Kosovës në basketboll zhvillohet këtë fundjavë.

Ndeshja kryesore do të luhet në Suharekë, Golden Eagle Ylli e pret Trepçën. 

Mitrovicasit kanë dy humbje radhazi në kampion, derisa suharekasit kanë dy fitore rresht.


Në klasifikim, Ylli është i dyti me 45 pikë, aq sa ka edhe Peja e pozitës së parë.

Kjo përballje do të zhvillohet të dielën nga ora 17:00, shkruan “Gazeta Express”.

Po të dielën, por dy orë më vonë, zhvillohet ndeshja e rivalëve të vjetër mes Pejës e Bashkimit.

Pejanët si lider e presin Bashkimin e vendit të pestë.

Verdh e zinjtë janë seri fantastike të fitoreve prej gjashtë sosh dhe do kërkojnë të vazhdojnë me sukses edhe në “Karagaq”.

Sigal Prishtina këtë javë takohet me Rahovecin në kryeqytet.

Prishtinasit shihen favorit dhe do kërkojnë vazhdimin e formës së mirë.

Bardh e kaltrit janë të treti në tabelë, por kanë një ndeshje më pak të luajtur.

Në rast të fitores, do të dalin në krye të tabelës. 

Në anën tjetër, vreshtarët e mbyllin klasifikimin dhe janë shumë afër që nga sezoni i ardhshëm të bëjnë gara në një ligë më poshtë.

Sfida e fundit është mes Vëllaznimit e Ponte Prizrenit.

Të dy ekipet janë në pozitat gjashtë e shtatë dhe kanë pikë të barabarta.

Kjo përballje do të jetë tejet e rëndësishme për ta që t’i ikin vendin të parafundit që të dërgon në ndeshjet e barazhit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë