Ylli i Bayern Münich me lëndime

14.11.2018

James Rodriguez përballet me disa javë me lëndime pasi Bayern Munich njoftoi se mesfushori ka një lëndim në gju. Kolumbiani ka nisur pesë ndeshje të Bundesligës dhe ishte një zëvendësues i papërdorur për të mposhtur 3-2 Klassiker të shtunën në Borussia Dortmund. Kjo humbje i la kampionët shtatë pikë prapa rivalëve të tyre dhe lajmi […]

Ylli i Bayern Münich me lëndime Foto: Ilustrim

James Rodriguez përballet me disa javë me lëndime pasi Bayern Munich njoftoi se mesfushori ka një lëndim në gju.

Kolumbiani ka nisur pesë ndeshje të Bundesligës dhe ishte një zëvendësues i papërdorur për të mposhtur 3-2 Klassiker të shtunën në Borussia Dortmund.

Kjo humbje i la kampionët shtatë pikë prapa rivalëve të tyre dhe lajmi i dëmtimit të James shkaktoi një goditje tjetër ndaj trajnerit nën presion Niko Kovaç.