Wijnaldum: Holanda më e bashkuar se kurrë

15.11.2018

Holanda ka marrë një pamje të re që nga Arjen Robben dhe Wesley Sneijder që dolën në pension pasi nuk arritën të kualifikoheshin për Kupën e Botës së Verës së kaluar. Georginio Wijnaldum thotë se skuadra e Holandës është më e bashkuar se kurrë për shkak të qasjes rinore të Ronald Koeman. Mesfushori i Liverpoolit, […]

Wijnaldum: Holanda më e bashkuar se kurrë Foto: Ilustrim

Holanda ka marrë një pamje të re që nga Arjen Robben dhe Wesley Sneijder që dolën në pension pasi nuk arritën të kualifikoheshin për Kupën e Botës së Verës së kaluar.

Georginio Wijnaldum thotë se skuadra e Holandës është më e bashkuar se kurrë për shkak të qasjes rinore të Ronald Koeman.

Mesfushori i Liverpoolit, Wijnaldum, 28 vjeç, është ndër anëtarët më me përvojë të skuadrës holandeze që do të përballet me Francën në Ligën e Kombeve të premten në mbrëmje.

Pensionimet e Arjen Robben dhe Wesley Sneijder që nga kampanja e dështuar e Kupës së Botës kanë lënë Ryan Babel si i vetmi ndërkombëtar i tanishëm i moshës mbi 30 vjeç.