UEFA ia uron ditëlindjen Rashicës

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës dhe skuadrës gjermane, Werder Bremen, Milot Rashica, sot feston ditëlindjen.

Rashica ka marrë urime të shumta për këtë dhe nuk ka munguar as urimi nga shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA.

UEFA ia ka uruar ditëlindjen Rashicës me golin që e kishte shënuar kundër Maltës.

LEXO EDHE:  Ndeshja Ballkani - LLapi, "luanët" e Ismet Munishit kërkojnë tre pikë