Tyson Fury vs Deontay Wilder

  • 26.11.2018
Tyson Fury vs Deontay Wilder

Të dy boksierët në kategoritë e tyre janë të pa mposhtur, dhe Tyson Fury shpreson që këtë numër të humbjeve ta mbajë në 0 edhe pas duelit me yllin amerikan.

Deontay Wilder vs Tyson Fury, WBC kampion amerikan vs kampion britanik lineal, në një përplasje të rëndë botërore. Të dy luftëtarët shkojnë në luftën e pamposhtur në periudhat e tyre të kombinuara të 67 profesionistëve.

Tyson Fury ka filluar kampin e tij të stërvitjes në malet e Big Bear, California. Ai është fotografuar me medaljen e argjendtë britanik Joe Joyce, i cili është nënshkruar me kompaninë promovuese të David Haye.

Mbreti i vetëshpallur ‘Gypsy King’, Fury është një luftëtar krenar për trashëgiminë e tij irlandeze të udhëtarëve. Ai ndjek një linjë të gjatë të luftimit të familjes, me babain e tij John Fury që konkurronte si një boksier i zhveshur në vitet 1980.


“Është vetëm një ndeshje boksi për mua. Kam pasur edhe 27 të tjera, kjo do të jetë e 28 dhe sikur humbje, fitore apo barazim, do të jetë ajo që do të jetë” tha Fury.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë