Tottenham 0-1 Liverpool, notat e lojtarëve

Foto: Ilustrim

Liverpooli ka arritur të marr një fitore të madhe 1-0 në udhëtim te Tottenham Hotspur në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Ligën Premier.

Reds kanë vazhduar serinë e fitoreve në kampionat, duke mposhtur Tottenhamin në udhëtim dhe quar në 21 ndeshjet pa humbje këtë sezon.

Goli i vetëm në këtë fitore të madhe të ekipit të Jurgen Klopp u shënua në minutën e 37-të nga Roberto Firmino.

Liverpooli triumfon edhe në udhëtim te Tottenhami, Reds janë gati për derbin me UnitLojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht braziliani Firmino, i cili u vlerësua me notë 7.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mesfushorin vendas, Giovani Lo Celso, që u notua me 5.8.

Në këtë ndeshje për disa minuta luajti edhe shqiptari Xherdan Shaqiri, i cili u notua me 6.2.

Tottenham:

Liverpool: