Bizneset Vende Pune Ofertat

Të dielën derbi në Suharekë, Golden Eagle Ylli – Rahoveci

Të dielën derbi në Suharekë, Golden Eagle Ylli – Rahoveci

28.10.2022 Sport

Xhiroja e tetë në Superligën e Kosovës në basketboll do të sjellë derbin mes rivalëve të vjetër të basketbollit të Kosovës, Pejës dhe Sigal Prishtinës.

Rivalët e vjetër do të përballen në një sfidë që pritet të jetë shumë interesante, ashtu siç ishte takimi i parë në këtë edicion, ku verdhezinjtë fituan 70:76.

Pejanët njëkohësisht janë skuadra e vetme në këtë edicion me shtatë fitore në shtatë ndeshje të zhvilluara, ndërsa prishtinasit ndodhen në vendin e dytë me pesë fitore e dy humbje.

Ky derbi njihet si klasikja e basketbollit, mes skuadrave që kanë fituar shumë trofe në basketbollin e Kosovës dhe përballjet ndërmjet tyre gjithmonë kanë qenë interesante dhe dramatike. Spektakël i basketbollit pritet të dielën në palestrën ‘Karagaqi’.

Takimi i parë i kësaj xhiro është mes Vëllaznimit dhe Bashkimit. Kuqezinjtë janë të motivuar pas fitores ndaj Trepçës, që ishte e tretë në këtë edicion, ndërsa prizrenasit ndodhen në pozitë më të palakmuar me dy fitore e pesë humbje në këtë edicion, kurse Portokallezinjtë në takimin e parë kishin fituar 70:61 ndaj skuadrës kuqezi.

Sfida e fundit për këtë xhiro është mes Golden Eagle Yllit dhe Rahovecit. Kampionët kërkojnë fitoren e katërt me radhë. Ata e nisën edicionin jo mirë, duke pësuar katër humbje radhazi, e para ishte nga rahovecasit 90:88, ndërkohë që për Vreshtarët kjo ishte fitorja e parë dhe e vetme në këtë edicion, duke pësuar gjashtë humbje radhazi.

Ndeshja mes Suharekasve dhe Vreshtarëve zhvillohet të dielën me fillim prej orës 19:00 në palestrën sportive “13 Qershori” në Suharekë.

Ponte Prizreni-Trepça do të regjistrohet rezultati i Ligës Unike.

Java 8

E shtunë
19:00 Vëllaznimi – Bashkimi

E diel
17:00 Peja – Sigal Prishtina 
19:00 Golden Eagle Ylli – Rahoveci                       
(Ponte Prizreni-Trepça Rezultati i Ligës Unike)

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Java e 10-të në Superligë mbyllet sot me ndeshjet në Prizren dhe Suharekë

Java e 10-të në Superligë mbyllet sot me ndeshjet në Prizren dhe Suharekë

Superliga e Kosovës në basketboll sjell sot dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 10-të, me të cilat do të mbyllet edhe kjo javë.

Dueli i parë është mes Proton Cable Prizrenit dhe Vëllaznimit, që do të zhvillohet nga ora 17:00, në palestrën sportive “Sezai Surroi”.

Prizrenasit numërojnë dy fitore e gjashtë humbje deri tash në këtë sezkn, kurse gjakovarët po kalojnë në një formë të lartë duke regjistruar pesë fitore radhazi, lpas katër humbjeve në fillim të sezonit.

Java e dhjetë mbyllet me derbin ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 19:00, në “13 Qershori”.

Suharekasit kanë bilanc prej pesë fitoreve e katër humbjeve këtë sezkn, ndërsa prishtinasit pesë fitore e tri humbje. 

Superliga e basketbollit rikthehet sot me dy ndeshje joshëse

Superliga e basketbollit rikthehet sot me dy ndeshje joshëse

Superliga e Kosovës në basketboll vjen sot me dy ndeshjet e para të javës së pestë.

Ndeshja e parë e kësaj xhiro është ndërmjet Proton Cable Prizrenit dhe Trepçës. Prizrenasit kanë një fitore e tri humbje, ndërsa e kundërta është me mitrovicasit që kanë tri fitore e një humbje.

Sfida tjetër që luhet sot është përballja mes Vëllaznimit dhe Yllit. Gjakovarët janë skuadra e vetme në elitë që nuk di për fitore, derisa edhe Golden Eagle Yllin nuk e ka nisur mirë edicionin e ri, ku ka vetëm një fitore e tri humbje.

Ndërkaq, të dielën luhen dy ndeshjet e fundit të javës se pestë. Sfida kryesore pritet të zhvillohet mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit, ku të dy skuadrat numërojnë nga tri fitore dhe një humbje. Dy skuadrat kanë traditë në basketbollin e Kosovës dhe sfidat mes tyre gjithmonë kanë qenë interesante dhe kështu pritet edhe të dielën.

Kjo xhiro do të mbyllet me ndeshjen mes Pejës dhe Istogut. Pejanët janë skuadra e vetme me katër fitore në elitën e basketbollit, derisa istogasit kanë një fitore e tri humbje.

Superliga / Java e Pestë

Sot takohen:

17:00 Proton Cable Prizreni – Trepça

19:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli

Të dielën takohen:

16:00 Sigal Prishtina – Bashkimi

20:30 Peja – Istogu 

Sot luhen dy takime në basketboll, vëmendja në Suharekë

Sot luhen dy takime në basketboll, vëmendja në Suharekë

Sot do të luhen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së katërt në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i kësaj xhiro zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës. Ylli ka një fitore e dy humbje, ndërsa Peja është e vetmja me tri fitore radhazi në elitë.

Dy skuadrat hyjnë për fitore, pasi kanë ambicie të larta në këtë edicion.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje është ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit.

Mitrovicasit pas dy fitoreve radhazi pësuan nga Peja, kurse kuqezinjtë janë skuadra e vetme në elitë deri më tani me tri humbje, duke mos shënuar asnjë fitore.

Java 4-Prince Caffe Superliga

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli – Peja

19:00 Trepça – Vëllaznimi

New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë