Spanja publikon listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Kosovës

Spanja publikon listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Kosovës

Kombëtarja e Spanjës e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e muajit mars.

Kombëtarja spanjolle e pret Kosovën më 31 mars për të zhvilluar ndeshjen parakulifikuese për kupën e botës, “Katari 2022”.

Përveç emrat të mëdhenj si Ramos, Alcantara, Alba, Llorenti, Koke e Busquets, kjo listë e publikuar nga tekniku, Enrique vjen me disa risi, ku ka edhe shumë emra të ri.

Kujtojmë se Spanja do të takohet, më 25 mars me Greqinë, 28 me Gjeorgjinë dhe Kosovën në fund të muajit.

RAPORTO