Sonte gjysmëfinalja e Superkupës, Golden Eagle Ylli – Trepça

Sonte gjysmëfinalja e Superkupës, Golden Eagle Ylli – Trepça

Gjatë mbrëmjes së djeshme u zhvillua ndeshja në mes të Golden Eagle Yllit dhe Bashkimit, kjo në kuadër të Superkupës së Kosovës, klubi basketbollistik nga Suhareka arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të këtij kompeticioni.

Deri në gjysmëfinale, KB Ylli arriti duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 93:73 (20:18, 24:11, 17:24, 32:20).

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Brendon Radalph me 22 pikë, pesë kërcime e gjashtë asistime dhe Erjon Kastrati me 20 pikë, kurse te Bashkimi u dalluan Richaud Gittens me 27 pikë dhe Valon Bunjaku me 18 pikë dhe shtatë asistime.


Ndërsa, sonte zhvillohet gjysmëfinalja e Superkupës, ku Golden Eagle Ylli do të takohet me Trepçën.

Ndeshja e sotme zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, me fillim prej orës 19:00.

Gjithashtu, sot luhet edhe gjysmëfinalja tjetër ndërmjet Prizreni 16 dhe Pejës, me fillim prej orës 16:00.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë