Rooney zbulon ambicien e stërvitjes

15.11.2018

Legjenda e Manchester United dhe Anglisë Wayne Rooney ka zbuluar se ai tashmë është duke punuar në shënjat e tij të stërvitjes ndërsa po përgatitet të hyjë në botën e menaxhimit. Në moshën 33 vjeç, njeriu që do t’i japë fund karrierës së tij si Red Devil dhe tre golashënuesve kryesorë të të tre lioneve, […]

Rooney zbulon ambicien e stërvitjes Foto: Ilustrim

Legjenda e Manchester United dhe Anglisë Wayne Rooney ka zbuluar se ai tashmë është duke punuar në shënjat e tij të stërvitjes ndërsa po përgatitet të hyjë në botën e menaxhimit.

Në moshën 33 vjeç, njeriu që do t’i japë fund karrierës së tij si Red Devil dhe tre golashënuesve kryesorë të të tre lioneve, po fillon të planifikojë për të ardhmen.

Nuk ka asnjë indikacion se ai do të jetë i varur  në çdo kohë së shpejti, me një kthim në formë të gëzuar në MLS me D.C. Bashkuar dhe një shëtitje përfundimtare ndërkombëtare të vendosur për t’u marrë kundër Shteteve të Bashkuara.