Rooney përshendet ‘super yllat’ Kane dhe Sterling

14.11.2018

Harry Kane dhe Raheem Sterling janë tashmë superylla për Anglinë, sipas Wayne Rooney. Ish sulmuesi i Manchester United do të fitojë kapitenin e tij të fundit ndërkombëtar në një miqësore ndaj Shteteve të Bashkuara në Wembley Stadium. Rooney ishte pjesë e një “Gjenerimi i Artë” i lojtarëve të Anglisë, të cilët nuk arritën të përparonin […]

Rooney përshendet ‘super yllat’ Kane dhe Sterling Foto: Ilustrim

Harry Kane dhe Raheem Sterling janë tashmë superylla për Anglinë, sipas Wayne Rooney.

Ish sulmuesi i Manchester United do të fitojë kapitenin e tij të fundit ndërkombëtar në një miqësore ndaj Shteteve të Bashkuara në Wembley Stadium.

Rooney ishte pjesë e një “Gjenerimi i Artë” i lojtarëve të Anglisë, të cilët nuk arritën të përparonin përtej çerekfinales së çdo turneu të madh.