‘Ronaldo do të bashkohet me Milanin’

29.11.2018

Ish drejtori sportiv i Rossonerëve pohon se portugezët ishin në prag të nënshkrimit para se ata që ishin përgjegjës në atë kohë bllokuan një lëvizje të madhe të parave. Cristiano Ronaldo do të ishte një lojtar i Milanit nëse pronarët në detyrë kishin qenë përgjegjës më parë në sezonin e afërt, sipas ish-drejtorit sportiv Massimiliano […]

‘Ronaldo do të bashkohet me Milanin’ Foto: Ilustrim

Ish drejtori sportiv i Rossonerëve pohon se portugezët ishin në prag të nënshkrimit para se ata që ishin përgjegjës në atë kohë bllokuan një lëvizje të madhe të parave.

Cristiano Ronaldo do të ishte një lojtar i Milanit nëse pronarët në detyrë kishin qenë përgjegjës më parë në sezonin e afërt, sipas ish-drejtorit sportiv Massimiliano Mirabelli.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë Ronaldo përfundoi një qëndrim të shkëlqyer nëntëvjeçar në Real Madrid, kur ai përfundoi një ndërprerje prej 112 milionë euro për të sunduar kampionët e Serie A në Juventusin e kaluar.

Megjithatë, Mirabelli pretendon se ylli portugez ishte gati të përfundonte një lëvizje në San Siro derisa regjimi i keq i Li Yonghong bllokoi marrëveshjen përpara se fondi i mbrojtjes Elliott të merrte kontrollin e klubit.

“Ne e dinim se mund të ketë probleme me Realin dhe Ronaldon. Bëmë gjithçka, por pastaj pronarët kinezë bllokuan marrëveshjen sepse nuk ishte e qëndrueshme” tha Mirabelli.