Rënia e fundit e Jose Mourinhos

05.12.2018

Ajo që Jose Mourinho duhet të bëjë për ta kthyer situatën në Manchester United është mjaft e drejtpërdrejtë. Ai ka nevojë për të fituar më shumë ndeshje se Arsenali, Tottenham dhe konkurrentët e tjerë për vendet e Champions League në mes tani dhe në fund të sezonit. Ata aktualisht janë tetë pikë jashtë 4 ekipeve […]

Rënia e fundit e Jose Mourinhos Foto: Ilustrim

Ajo që Jose Mourinho duhet të bëjë për ta kthyer situatën në Manchester United është mjaft e drejtpërdrejtë. Ai ka nevojë për të fituar më shumë ndeshje se Arsenali, Tottenham dhe konkurrentët e tjerë për vendet e Champions League në mes tani dhe në fund të sezonit. Ata aktualisht janë tetë pikë jashtë 4 ekipeve që prijnë tabelën, duke zvarritur jo vetëm pjesën tjetër të gjashtë, por edhe Bournemouth dhe Everton.

Ai ka nevojë për të nxitur marrëdhënie më të mira me lojtarët brenda skuadrës – më së shumti Paul Pogba. Mourinho thuhet se ka përshkruar fituesin e Kupës së Botës në Francë si një ‘virus’ pas humbjes së mjerë 2-2 kundër Southampton në fundjavë.

Ai ka nevojë për ‘ringjalljen e tij’, duke filluar me përballjen me Arsenalin në Old Trafford të mërkurën mbrëma.