Rakitic në radarin e Chelseas

29.01.2019

Chelsea po planifikon një goditje verore për mesfushorin e Barcelonës Ivan Rakitiç, sipas mediave spanjolle. Ylli i Kroacisë përballet me konkurrencë të ashpër për vendet në Camp Nou dhe është i vendosur të shohë Frenkie de Jong të bashkohet me të në Catalunya në fund të sezonit. Skuadra angleze, Chelsea shpresojnë se një ofertë e […]

Rakitic në radarin e Chelseas Foto: Ilustrim

Chelsea po planifikon një goditje verore për mesfushorin e Barcelonës Ivan Rakitiç, sipas mediave spanjolle.

Ylli i Kroacisë përballet me konkurrencë të ashpër për vendet në Camp Nou dhe është i vendosur të shohë Frenkie de Jong të bashkohet me të në Catalunya në fund të sezonit.

Skuadra angleze, Chelsea shpresojnë se një ofertë e futbollit të rregullt në Premier Ligë do të bindë 30-vjeçarin të transferohet në Angli.