Rakitic: Mos më flisni për VAR!

  • 16.11.2018
Rakitic: Mos më flisni për VAR!

Vendimet kaluan kundër Kroacisë gjatë një takimi me Francën dhe ylli i tyre i Barcelonës ende nuk është i kënaqur me mënyrën se si u përdorë teknologjia Var në Rusi.

Ivan Rakitic e ndjen se Kroacia ishte anëtari më i mirë në finalen e Kupës Botërore dhe mendon se vendimet e marra nga VAR favorizuan fituesit eventual Kombëtaren e Francës.


Kroacia u rrëzua 4-2 në Moskë në korrik, me Antoine Griezmann duke i dhënë Francës një epërsi prej gjysmë ore nga një ndëshkim i dhënë pas një rishikimi video (VAR), pasi një objektiv i vetë Mario Mandzukic ishte anuluar nga Ivan Perisic.

Ishte një gol që u tregua vendimtar, pasi mbrojtësi i Didier Deschamps vazhdoi të kërkonte trofeun falë goditjeve të dy javëve nga Paul Pogba dhe Kylian Mbappe, përpara se Mandzukic të tërhiqej prapa.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë