Prishtina mposht Golden Eagle Yllin

  • 17.09.2022
Prishtina mposht Golden Eagle Yllin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 56:77 (21:27, 14:13, 9:14, 12:23), në xhiron e dytë të Prince Caffe Superligës.

Kjo ishte fitorja e parë për prishtinasit pas humbjes nga Peja, ndërsa verdhezinjtë kanë dy humbje në dy ndeshje.

Kryeqytetasit u udhëhoqën Murat Bilge, ndërsa luajtën pa Dardanën Berishën. Mysafirët e nisën ndeshjen mirë dhe pas një fillimi të baraspeshuar ishin më të mirë, duke e fituar çerekun e parë 21:27. Por, periudha e dytë ishte më e barabartë, ndonëse u karakterizua me shumë gabime dhe pjesa e parë përfundoi 35:40.


Bardhekaltrit ishin më të mirë në periodën e tretë, duke aplikuar mbrojtje të fortë, ku Ylli shënoi nëntë pikë për dhjetë minuta, ndërsa dallimi i madh u bë në dhjetë minutat e fundit (12:23) dhe Sigal Prishtina regjistroi fitoren e parë këtë edicion 56:77.


Te Golden Eagle Ylli u dallua Henrik Sirko me dhjetë pikë, shtatë kërcime e gjashtë asistime dhe Chris Harris me 14 pikë, ndërsa te Sigal Prishtina u dalluan Dustin Thomas me 16 pikë e shtatë kërcime dhe Derrick Ëilson me 11 pikë e shtatë asistime.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë