Çlirim Gashi
18.06.2019, 12:17

Pogba në Real Madrid

Paul Pogba e kërkon me çdo kusht largimin nga Manchester United dhe të transferohet tek skaudra spanjolle, Real Madrid.

Pas fjalëve të mesfushorit francez gjatë kësaj jave, ku ai haptazi tregoi se kërkon largimin nga Manchester United, në Spanjë raportojnë se Reali do të jetë klubi i ri i francezit.

Sipas AS, burime shumë afër lojtarit bëjnë të ditur se Pogba tashmë ka marrë tashmë vendimin për të luajtur nën urdhrat e Zidane.

“Por do të jetë e vështirë të largohet nga atje, do të jetë një nga ato negociata që zgjasin gjatë gjithë verës”, ka thënë një burim për AS-in.

Raportoht se Reali nuk dëshiron të paguajë shifrën prej 160 milionë euroshqë Manchester kërkon, teksa nuk ka as marrëdhënie të mira me agjentin e Pogbas, Mino Raiola.

Potenciali dhe kushtet që ofrojnë bizneset e Suharekës

Produktet gjithmonë janë prodhuar me një pasion të madh për luksin dhe rehatinë si dhe në përshtatje me prirjet më të fundit të dizajnit.

LEXO PO ASHTU:  Granit Xhaka kandidat për kapiten të Arsenalit

Mbetet të shihet në javët në vazhdim se cila do të jetë e ardhmja e Pogbas, teksa afati kalimtar në Premierligë mbyllet më 8 gusht.