Pochettino i gatshëm që ta lë PSG-në për Manchester United

Mauricio Pochettino është gati t’i përgjigjet thirrjes së Manchester United nëse ata duan që ai të zëvendësojë Ole Gunnar Solskjaer si trajner në Old Trafford.

Pochettino i gatshëm që ta lë PSG-në për Manchester United

“Sportsmail” ka zbuluar se Pochettino do të ishte i përgatitur të largohej nga Paris Saint-Germain dhe të kthehej në Premier Ligë pasi Solskjaer u shkarkua të dielën.

United ka vendosur trajnerin Michael Carrick në krye të detyrës, ndërsa ata kërkojnë të emërojnë një trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit, duke sugjeruar që zëvendësuesi i përhershëm i Solskjaer mund të mos vendoset deri në verë.


Megjithatë, kuptohet se Pochettino është gati të largohet nga PSG tani për shkak se është i pakënaqur në kryeqytetin francez.

Pochettino ishte shumë i lidhur me punën e United kur Solskjaer zëvendësoi Jose Mourinhon në dhjetor 2018 dhe ende admirohet nga hierarkia e Old Trafford.

Në mënyrë intriguese, argjentinasi 49-vjeçar do të jetë në qytet të martën përpara ndeshjes së PSG-së me Manchester Cityn në Ligën e Kampionëve të mërkurën, megjithëse kuptohet se United nuk kishte bërë ende kontakte me të të dielën mbrëma.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës