Odegaard: “Qëllimi im është të luaj për Real Madrid”

15.11.2018

Norvegjezi është në garën e dytë të huazimit në Eredivisie, por beson se ai ende mund të hyjë në ekipin e parë për të luajtur në Real Madrid. Martin Odegaard mbetet i vendosur të hyjë në ekipin e parë të Real Madridit dhe e sheh kohën e tij si një hap i madh drejt arritjes […]

Odegaard: “Qëllimi im është të luaj për Real Madrid” Foto: Ilustrim

Norvegjezi është në garën e dytë të huazimit në Eredivisie, por beson se ai ende mund të hyjë në ekipin e parë për të luajtur në Real Madrid.

Martin Odegaard mbetet i vendosur të hyjë në ekipin e parë të Real Madridit dhe e sheh kohën e tij si një hap i madh drejt arritjes së qëllimit të tij.

Për një lojtar që dikur konsiderohej si një super yll potencial dhe i shoqëruar nga anët më të suksesshme të Evropës, talenti që rrethonte Odegaard ka vdekur që kur ai u bashkua me Madridin në moshën 16 vjeç.

Tani 19 vjeçari, mesfushori ka kaluar pothuajse dy vjet në Eredivisie, pasi u bashkua Vitesse në verë pas një 18-mujori me Heerenveen.