Odegaard: “Qëllimi im është të luaj për Real Madrid”

Odegaard: “Qëllimi im është të luaj për Real Madrid”

Norvegjezi është në garën e dytë të huazimit në Eredivisie, por beson se ai ende mund të hyjë në ekipin e parë për të luajtur në Real Madrid.

Martin Odegaard mbetet i vendosur të hyjë në ekipin e parë të Real Madridit dhe e sheh kohën e tij si një hap i madh drejt arritjes së qëllimit të tij.


Për një lojtar që dikur konsiderohej si një super yll potencial dhe i shoqëruar nga anët më të suksesshme të Evropës, talenti që rrethonte Odegaard ka vdekur që kur ai u bashkua me Madridin në moshën 16 vjeç.

Tani 19 vjeçari, mesfushori ka kaluar pothuajse dy vjet në Eredivisie, pasi u bashkua Vitesse në verë pas një 18-mujori me Heerenveen.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës