Neymar pranoi të luaj kundër Liverpool

29.11.2018

Braziliani e udhëhoqi Anglinë pas Anfield, por thotë se nuk ishte në të mirën e tij për përplasjen e Ligës së Kampionëve të së mërkurës. Ylli i Paris Saint-Germain Neymar tha se ai ende po luftonte me dëmtimin e tij sulmues pavarësisht se e çoi ekipin e tij në të kaluarën në Ligën e Kampionëve. […]

Neymar pranoi të luaj kundër Liverpool Foto: Ilustrim

Braziliani e udhëhoqi Anglinë pas Anfield, por thotë se nuk ishte në të mirën e tij për përplasjen e Ligës së Kampionëve të së mërkurës.

Ylli i Paris Saint-Germain Neymar tha se ai ende po luftonte me dëmtimin e tij sulmues pavarësisht se e çoi ekipin e tij në të kaluarën në Ligën e Kampionëve.

Neymar kishte qenë në dyshim për ndeshjen e së mërkurës pas një lëndimi, por përpara e kishte në dorë, pasi skuadra e tij kryesonte Liverpoolin, duke vendosur në një kthesë nga një goditje Edinson Cavani dhe duke e vënë atë në shtëpi, pasi PSG pretendoi një fitore 2-1 për të kaluar në vendin e dytë në Grupin C.

“Por kjo ishte një ndeshje e rëndësishme, kështu që, të lënduar apo jo, duhej të isha atje” tha Neymar.