Ndeshje e veçantë për Sergio Ramos, Ajax – Real Madrid

Ajax dhe Real Madrid aktualisht janë duke e zhvilluar ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

E kjo ndeshje është e veçantë për kapitenin e madrilenëve, Sergio Ramos.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?

Për 32 vjeçarin kjo do të jetë ndeshja e 600-të me fanellën e Realit në të gjitha garat, kështu duke u bërë lojtari i shtatë në histori të ”Los Blancos” me më së shumti paraqitje.

Lojtari me më së shumti paraqitje për Real Madridin mbetet legjenda spanjolle, Raul Gonzales, me gjithsejtë 741 ndeshje të zhvilluara për klubin mbretëror.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
RAPORTO