Mesut Ozil thotë se Real Madridi s’i afrohet Fenerbahçes

Pas zyrtarizimit të kalimit te Fenerbahce dhe hedhjes së firmës mbi kontratë për 3 sezone e gjysmë, ka ardhur edhe prezantimi i Mesut Ozil te skuadra nga Stambolli.

Mesfushori turko-gjerman pavarësisht se në karrierën e tij ka luajtur në klube të mëdha si Real Madridi apo Arsenali, nënvizoi se Fenerbahce është diçka tjetër për të, diçka më e rëndësishme.

“Kam luajtur në klube shumë të mëdha, por Fenerbahce është gjë tjetër për mua. Me të vërtetë e vlerësoj klubin dhe shpresoj se do të jetë gjithçka mirë”, tha ai.

“Kur shihja Fenerbahcen më pëlqeu Jay-Jay Okocha për stilin e tij të lojës. Në ekipin aktual mezi pres të luaj me Dimitris Pelkas, pasi ne luajmë në të njëjtën pozitë dhe ai është një lojtar shumë i talentuar”, u shpreh Ozil.

Ozil u largua nga Arsenali pas shtatë sezoneve.

Ai bëri 254 paraqitje me “Topçinjtë” dhe shënoi 44 gola.

RAPORTO