Messi në PSG? Pochettino nuk ia mbyll derën yllit të Barcelonës

Përkundër faktit që Mauricio Pochettino akoma nuk e ka bërë as paraqitjen e tij të parë si trajner me klubin, prapë se prapë ka pranuar pyetje për një transferim të mundshëm të Lionel Messit.

Kontrata e argjentinasit do të mbarojë në fund të kësaj vere dhe ai mund të negociojë me klube në këtë afat kalimtar.

“Babadimëri bëri punë të madhe që më sjelli këtu në PSG”, kështu është përgjigjur pyetjeve për transferimin e Messit.

Pochettino gjithashtu ka falenderuar presidentin Al-Kfelaifi dhe drejtorin sportiv të klubit Leonard për besimin që ia kanë dhënë atij. “Do të flasim për thashethemet më vonë”, shtoi ai.

RAPORTO