Megjithatë, Messi ftohet kundër Sevillas

Valverde kishte dyshime për Messin dhe atë se a do ta ftonte apo jo në derbin kundër Sevillas

Megjithatë, Messi ftohet kundër Sevillas

Messi është në listë për ndeshjen kundër Sevillas. Valverde po ashtu ka ftuar Ter Stegen, Pique dhe Iniestan që mund të jenë në bankë rezervë. Bashkë me Messin kanë udhëtuar edhe 18 futbollistë të tjerë.

Edhe pse ka udhëtuar ende nuk dihet a do të startojë argjentinasi.


Messi luajti kundër Athletic Bilbao dhe shënoi golin e dytë në këtë ndeshje por u ankua për lëndim gjatë stërvitjeve me Argjentinën në Manchester.

Këta janë lojtarët që Valverde ka ftuar për përballjen kundër Sevillas: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Rakitic, Denis Suárez, Iniesta, Luis Suárez, Messi, Dembélé, Cillessen, Coutinho, Paulinho, Alcácer, Jordi Alba, Roberto Sergi, André Gomes, Umtiti dhe Vermaelen.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës