Maradona ‘godet’ sërish Messin

  • 09.01.2019
Maradona ‘godet’ sërish Messin

Legjenda e Argjentinas, Maradona i dha edhe një ‘goditje’ tjetër Lionel Messit, për mungesën e aftësive të tij.

“Unë e dua Messin me gjithë zemër, ata duan ta bëjnë atë një lider, por ai nuk është në gjendje ta bëjë këtë, sepse ai do të jetë në botën e tij sportive dhe me familjen e tij”, tha Maradona për gazetën argjentinase ‘Ole’.


Diego Maradona po ashtu tha se Lionel Messi është shumë më ndryshe kur e bartë fanellën e Barcelona, e shumë më ndryshe kur e bartë fanellën e Kombëtarës së tij, Argjentinës.

“Ai është Messi kur luan për Barcelonën. Messi është Messi kur e vesh atë fanellë dhe është një tjetër Messi me Argjentinën. Ai është një lojtar i mirë, por ai nuk është një lider”, tha ai.

Lionel Messi pritet të rikthehet në Argjentinë në vitin 2019, ku do ta ndihmojë kombëtaren në objektivat e këtij viti.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë