03.10.2019, 9:53

Manchester United i bashkohet garës për Odegaard

Klubet e Premier League janë duke e parë yllin e Norvegjisë si të suksesshëm.

Manchester United i është bashkuar garës për mesfushorin e Real Madridit, Martin Odegaard, raporton The Sun.

Arsenal dhe Liverpool po shohin gjithashtu një lëvizje për 20-vjeçarin, i cili aktualisht po luan si i huazuar në Real Sociedad.

Klubet e Premier League besojnë se Odegaard do të jetë në dispozicion për 31 milion dollarë (28 milionë euro) këtë verë nëse Real Madrid vendos të shesë.

LEXO EDHE:  Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.