Man Utd e mposhti Arsenalin në gjysmëfinale të FA Cup

  • 26.01.2019
Man Utd e mposhti Arsenalin në gjysmëfinale të FA Cup

Alexis Sanchez bëri një kthim të golave ​​në Arsenal për të vendosur Manchester United në rrugën e tyre për një fitore të raundit të katërt të FA Cup që e bën atë tetë fitore të drejtpërdrejta për menaxherin e përkohshëm Ole Gunnar Solskjaer.

Sanchez ka luftuar për të prodhuar formën e tij më të mirë që kur e ka lënë stadiumin Emirates për Old Trafford një vit më parë, por ishte në vendin e tij më të mprehtë për të marrë kalimin e shkëlqyeshëm të Romelu Lukaku në hapin e tij dhe raundin e Petr Cech për t’i dhënë Unitedit një fitore.


Lukaku ishte lojtari i cili shkëlqeu në ndeshjen e djeshme, pasi përfundimi i saktë i Jesse Lingard dyfishoi avantazhin e United – dhe megjithëse Pierre-Emerick Aubameyang tërhoqi topin mbrapa para intervalit, pala e Solskjaer ishte gjithmonë në kontroll.

Arsenali nuk u ndihmua nga lëndimet e mbrojtësve kryesorë Sokratis Papastathopoulos dhe Laurent Koscielny; zëvendësuesi i Anthony Martial përfundon suksesin e fundit të Unitedit kur ai u tërhoq pasi Paul Pogba e ka prekur vetëm shtyllën e Petr Cech me tetë minuta kohë të mbetur normal.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë