Low: Muller, Hummels ende të vlefshëm

  • 18.11.2018
Low: Muller, Hummels ende të vlefshëm

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është zotuar se do të mbajë udhëheqësit e ndershëm Thomas Muller dhe Mats Hummels në planet e tij për të ardhmen pas rënies së dëshpëruar të ekipit të tij nga niveli më i lartë i Ligës së Kombëtarëve.

Fituesit e Kupës së Botës 2014, të rrëzuar si kampionë pas një daljeje në grup në fillim të këtij viti, patën mjerim të mëtejshëm mbi to kur u dërguan në vendin e fundit në Grupin A1 me fitoren e Holandës ndaj Francës të premten.


Low kishte drejtuar kombëtaren përsëri për të fituar ndeshjen një ditë më parë me një anë rinore që mbaroi me fitore të kënaqshëm 3-0 në një miqësore kundër Rusisë.

“Muller dhe Hummels sjellin energji, të cilat përfitojnë lojtarët më të rinj”, deklaroi ai para ndeshjes së fundit të kombëtares së Gjermanisë kundër Holandës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë