Low: Muller, Hummels ende të vlefshëm

18.11.2018

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është zotuar se do të mbajë udhëheqësit e ndershëm Thomas Muller dhe Mats Hummels në planet e tij për të ardhmen pas rënies së dëshpëruar të ekipit të tij nga niveli më i lartë i Ligës së Kombëtarëve. Fituesit e Kupës së Botës 2014, të rrëzuar si kampionë pas një […]

Low: Muller, Hummels ende të vlefshëm Foto: Ilustrim

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është zotuar se do të mbajë udhëheqësit e ndershëm Thomas Muller dhe Mats Hummels në planet e tij për të ardhmen pas rënies së dëshpëruar të ekipit të tij nga niveli më i lartë i Ligës së Kombëtarëve.

Fituesit e Kupës së Botës 2014, të rrëzuar si kampionë pas një daljeje në grup në fillim të këtij viti, patën mjerim të mëtejshëm mbi to kur u dërguan në vendin e fundit në Grupin A1 me fitoren e Holandës ndaj Francës të premten.

Low kishte drejtuar kombëtaren përsëri për të fituar ndeshjen një ditë më parë me një anë rinore që mbaroi me fitore të kënaqshëm 3-0 në një miqësore kundër Rusisë.

“Muller dhe Hummels sjellin energji, të cilat përfitojnë lojtarët më të rinj”, deklaroi ai para ndeshjes së fundit të kombëtares së Gjermanisë kundër Holandës.