Liga Unike, Golden Eagle Ylli mbrojtjen më të mirë

Ka përfunduar stinori vjeshtor në Ligën Unike të meshkujve, me Golden Eagle Yllin, që u shpall kampion vjeshtor.

Liga Unike, Golden Eagle Ylli mbrojtjen më të mirë

Ndërkohë, sulmin më të mirë e kishe Peja, me 671 pikë të shënuara në shtatë ndeshje të zhvilluara apo 95.8 pikë për ndeshje.

Në vendin e dytë sa i përket efikasitet ishte Teuta e Durrësit me 648 pikë dhe Rahoveci i treti me 617. Më së paku pikë në shtatë ndeshje ka shënuar Vllaznia e Shkodrës, 539 ose 77 pikë për ndeshje.


Mbrojtjen më të mirë e ka Golden Eagle Ylli, që ka pranuar 507 pikë ose 72.42 pikë për ndeshje, ndërsa mbrojtjen e dytë më të mirë e kishte Peja me 550 pikë të pranuara.

Ylli u shpall kampion vjeshtor me gjashtë fitore dhe një humbje, kurse Vllaznia e Shkodrës ishte në vendin e fundit me një fitore dhe gjashtë humbje.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë