Liga Unike, Golden Eagle Ylli mbrojtjen më të mirë

Ka përfunduar stinori vjeshtor në Ligën Unike të meshkujve, me Golden Eagle Yllin, që u shpall kampion vjeshtor.

22.12.2021 / Sport

Liga Unike, Golden Eagle Ylli mbrojtjen më të mirë
Foto: Ilustrim

Ndërkohë, sulmin më të mirë e kishe Peja, me 671 pikë të shënuara në shtatë ndeshje të zhvilluara apo 95.8 pikë për ndeshje.

Në vendin e dytë sa i përket efikasitet ishte Teuta e Durrësit me 648 pikë dhe Rahoveci i treti me 617. Më së paku pikë në shtatë ndeshje ka shënuar Vllaznia e Shkodrës, 539 ose 77 pikë për ndeshje.


Mbrojtjen më të mirë e ka Golden Eagle Ylli, që ka pranuar 507 pikë ose 72.42 pikë për ndeshje, ndërsa mbrojtjen e dytë më të mirë e kishte Peja me 550 pikë të pranuara.

Ylli u shpall kampion vjeshtor me gjashtë fitore dhe një humbje, kurse Vllaznia e Shkodrës ishte në vendin e fundit me një fitore dhe gjashtë humbje.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *