Liga e Kampionëve sonte vjen me dy super derbi

Liga e Kampionëve sonte vjen me dy super derbi
Çlirim Gashi

26.02.2020 / Sport

Liga e Kampionëve sonte (mërkurë) e mbyll fazën e ndeshjeve të para të 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve.

Për ditën e sotme, janë në orar të njëjtë dy ndeshjet.

Në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madrid takohet me Manchester Cityn, me Zinedine Zidanen që do të sfidohet nga Pep Guardiola.

Ndeshja tjetër që zhvillohet sonte, është ajo mes Lyon dhe Juventusit në Francë.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 21:00.

RAPORTO