Kylian Mbappe thotë se vendimi i tij për të ardhmen e PSG-së është pothuajse i marrë

Kylian Mbappe fitoi çmimin e lojtarit të sezonit në Ligue 1 për të tretin vit radhazi të dielën. Gjatë ceremonisë, sulmuesi 23-vjeçar i PSG-së foli për të ardhmen e tij me klubin.

Kylian Mbappe thotë se vendimi i tij për të ardhmen e PSG-së është pothuajse i marrë

Gjatë dy viteve të fundit, Mbappe ka lënë të kuptohet disa herë se do të dëshironte të largohej nga PSG për të luajtur një rol më të madh në një ekip tjetër. Real Madridi është favorit për të blerë Mbappe nëse ai largohet nga Ligue 1.

“Kam bërë gabim tre vjet më parë që mora ceremoninë. Dua të marr pjesë në ceremoni, nuk kërkoj lavdi”, tha Mbappe. “Ne do ta dimë vërtet së shpejti, pothuajse është bërë. Vendimi im është marrë, po, pothuajse.”


Mbappe i referohet ceremonisë së 2019-ës kur bëri disa komente që bënë bujë. Ai në thelb deklaroi se do të kishte më shumë përgjegjësi në një klub tjetër.

“Mendoj se është koha që të kem më shumë përgjegjësi”, tha Mbappe. “Ndoshta do të jem i lumtur në Paris, por ndoshta diku tjetër, me një projekt të ri gjithashtu”.

Kylian Mbappe nuk është asnjëherë i kënaqur

Lidhur me çmimin e tij të tretë radhazi si lojtari më i mirë në Ligue 1, Mbappe tha se ndihej e pabesueshme dhe falënderoi shokët e tij të skuadrës, trajnerin dhe ata që punojnë në prapaskenë. Ai tha se kjo fitore ishte ajo ku ndjeu më shumë njohje dhe admirim.

“Është gjithmonë një kënaqësi e madhe të jesh këtu. Është një nder, prandaj kam insistuar të vij. Të fitosh për të tretën herë radhazi është e pabesueshme,” tha Mbappe. “Dua të falënderoj PSG-në, shokët e skuadrës, trajnerin tim dhe të gjithë ata njerëz që punojnë në prapaskenë.

“Ne jemi krenarë për titullin tonë të dhjetë. Këtë vit, më shumë se kurrë më parë, ndjeva njohje dhe admirim. Faleminderit të gjithëve. Unë do të vazhdoj historinë time. Nuk jam kurrë i kënaqur.”

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë