Kosova bën debakël!

17.11.2018

Kosova ka mposhtur Maltën me rezultat të thellë  5:0, ku në këtë ndeshje Dardanët ishin aktiv dhe të suksesshëm në çdo minut të lojës. Malta me këtë humbje, i dha mundësinë Kosovës që ta ruajë pozitën e parë në grupin e 3 të Ligës D gjithësejë Kombëtarja e Kosovës ka 11 pikë pas 5 ndeshjeve […]

Kosova bën debakël! Foto: Ilustrim

Kosova ka mposhtur Maltën me rezultat të thellë  5:0, ku në këtë ndeshje Dardanët ishin aktiv dhe të suksesshëm në çdo minut të lojës.

Malta me këtë humbje, i dha mundësinë Kosovës që ta ruajë pozitën e parë në grupin e 3 të Ligës D gjithësejë Kombëtarja e Kosovës ka 11 pikë pas 5 ndeshjeve të luajtura.

Ndeshjen e fundit që do ta luaj Kosova në këtë grup, është ndeshja kundër Azerbajxhanit ku ata grumbullojnë 9 pikë.