Juventusi konfirmon interesin e Ramsey

02.01.2019

Drejtori sportiv i klubit italian Fabio Paratici ka zbuluar se ata janë të interesuar për yllin e Arsenalit në një transferim të lirë. Kontrata aktuale e Aaron Ramsey me klubin anglez Arsenal do të përfundojë në fund të sezonit, në atë moment ai do të jetë në dispozicion në një transferim të lirë. Ramsey fillimisht […]

Juventusi konfirmon interesin e Ramsey Foto: Ilustrim

Drejtori sportiv i klubit italian Fabio Paratici ka zbuluar se ata janë të interesuar për yllin e Arsenalit në një transferim të lirë.

Kontrata aktuale e Aaron Ramsey me klubin anglez Arsenal do të përfundojë në fund të sezonit, në atë moment ai do të jetë në dispozicion në një transferim të lirë.

Ramsey fillimisht kishte shpresuar të zgjasë kontratën e tij në Arsenal, por u ndërprenë negociatat, gjë që ka parë një numër klubesh të shkëlqyera në Europë të lidhura me një lëvizje, duke përfshirë Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Juve.