Juventus apo Real Madrid? Pogba e ka vendosur!

Emri i Paul Pogba është lidhur shumë ditët e fundit me dy ekipe: Juventus dhe Real Madrid! Francezi do të largohet nga Manchester United në verë dhe do të zgjedhë mes këtyre dy ekipeve për të ardhmen e tij.

Mediat në Francë, konkretisht “RMC Sport”, ka zbuluar edhe prioritetin e Pogba. Sipas prestigjiozes franceze, mesfushori ka si prioritet kalimin te Real Madrid.

Sidoqoftë, edhe nëse transferimi në Madrid nuk realizohet, 27-vjeçari do të ishte i kënaqur edhe me rikthimin te Juventus.

RAPORTO